سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا مورد توجه دانشجویان زیادی است به تحصیل در خارج از کشور مشتاقند و کانادا یکی از انتخاب این دانشجویان عزیز می باشد زیرا که سیستم آموزشی در کانادا بسیار عالی و جز با کیفیت ترین ها محسوب می شود.

کانادا  بعنوان یکی از  کشورهای مدرن در سیستم آموزشی و تحصیلی ، دارای یک نهاد مدرن است و برای یک شیوه زندگی سالم در محیط آموزشی عالی مناسب است. کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است، تقریبا یک چهارم از شهروندان کانادایی فرانسوی صحبت می کنند که بیشتر این افراد در اطراف منطقه فرانکفورت و کبک زندگی می­کنند.

ما در این مقاله سعی می­کنیم اطلاعاتی را در خصوص شرایط تحصیل در کانادا و مراحل  اخذ ویزای آن را  خدمتتان ارائه دهیم.

تحصیل در کانادا با کدامین مجوز ها ؟

اینکه شما تحصیل را در کشور کانادا انتخاب کردید قدم اول محسوب می شود اما در گام های بعدی این است که شما بتوانید وارد خاک کانادا شوید و اجازه تحصیل در کانادا را کسب کنید . در واقع دو نوع روش مهاجرت به کانادا این منظور هست یکی گرفتن ویزای تحصیلی کانادا و دوم اینکه شما اقامت دائم کانادا را داشته باشید تا بتوانید تحصیل کنید .

دو معیار مهم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا، سطح نمرات شما در آخرین مقطع تحصیلی و  همچنین مهارت های زبان انگلیسی (در اکثر استان ها) و یا فرانسوی در بعضی ایالات فرانسوی زبان  می­باشد.

فرایند اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

قبل از شروع مراحل ویزا اولین قدم برای تحصیل در کانادا اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی واقع در  این کشور است. این موسسات آموزشی می­توانند مدارس، کالج ها، مراکز آموزش فنی حرفه ای یا دانشگاه ها باشند.

در مرحله دوم برای تحصیل در کانادا ، شخص نیاز به یک سند صادر شده توسط دولت کانادا دارد که به عنوان مجوز دانشجویی شناخته می­شود. برای اکثر دوره های طولانی مدت در کانادا، مجوز دانشجویی ضروری است.

در مرحله بعد درخواست شما طبق قوانین آن کشور ارزیابی می­شود. ارزیابی اصلی مربوط به امور مالی شماست. شما باید مدرکی که نشان دهنده هزینه­های کافی برای پوشش هزینه­های کالج یا دانشگاه خود باشد را داشته باشید. شما همچنین باید مدرکی داشته باشید که نشان دهد می­توانید  در طول اقامت خود در کانادا از نظر مالی خود را حمایت کنید. اگر خانواده­تان ( همسر یا فرزندان شما ) به عنوان همراه با شما می آیند شما باید با منابع مالی کافی ثابت کنید که هزینه­های آنها را نیز می­توانید فراهم کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در کانادا

اگر می­خواهید در کانادا تحصیل کنید، باید مدارک زیر را داشته باشید و باید شرایط زیر را احراز کنید:

  1. در ابتدا بایدمجوز تحصیلی را از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنید. این مجوز تحصیلی در مورد مطالعات تمام وقت مورد نیاز است.
  2. مدارک هویتی از جمله داشتن یک گذرنامه معتبر از کشور خود و داشتن 2 عدد عکس اندازه گذرنامه مورد نیاز است.
  3. برای ورود به دانشگاه­های کانادا باید یک مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، مدرک زبان TOEFLو IELTS قابل قبول است.
  4. مدارک مالی که نشان دهنده حمایت مالی خود در آن کشور است.
  5. علاوه بر این، دانش آموزان باید مدرکی مبنی بر عدم سوء­پیشینه داشته باشند و در صورت لزوم باید آزمایشات پزشکی را که نشان دهنده گواهی سلامت شخص است را نیز انجام دهند.

 

 هزینه های تحصیل در کانادا

یکی از مهم­ترین جنبه­های انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور، دانستن هزینه تحصیل در آن کشور است. هزینه­های تحصیل در کانادا برای دانشجویان ملی و بین المللی مناسب است. هزینه­های تحصیل در کانادا بسته به دوره­های آموزشی،  دانشگاه ها و ایالت­ها متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در کانادا را می­توان به سه بخش تقسیم کرد:

  • هزینه ثبت­نام(هزینه های ثبت نام 50 تا 150 دلار بسته به نوع دانشگاه متفاوت است)
  • هزینه­های تحصیلی) هزینه­های تحصیل برای مقطع لیسانس حدودا بین 7?000 دلار تا 15?000 دلار و هزینه های تحصیل برای مقطع فوق لیسانس به صورت تقریبی بین 7?000 دلار تا 20?000 دلار را شامل می شود)
  • هزینه زندگی و هزینه­های دیگر (از جمله بیمه، هزینه های سفر و هزینه ویزا) هزینه های بیمه در هر استان متفاوت است، به صورت تقریبی 500 دلار در سال خواهد بود.

اکثر دانشجویان بین­المللی که به کانادا می­آیند هزینه های خود را به وسیله جوایز، کمک هزینه تحصیلی و کار نیمه وقت پوشش می دهند.

شرایط کار برای دانشجویان

تنها دانشگاه­ها و کالج­های خوب کانادا از جاذبه­های این کشور برای دانشجویان نیستند. یکی دیگر از عومل جذابیت این کشور،  این است که دانش­آموزان می­توانند در حالی که تحصیلات خود را دنبال می­کنند، کار کنند. برای کار کردن در طول دوره تحصیل شما باید یک مجوز کار از دانشگاه داشته باشید. مجوز کار به شما اجازه 20 ساعت کار در هفته را می­دهد.

در بسیاری از برنامه های آموزشی آکادمیک برای دانشجویان، دوره ای کوتاه برای تجربه کاری بسیار ارزشمند و گاهی اوقات اجباری بر اساس موضوع مورد مطالعه، تحت عنوان دوره کارآموزی در نظر می­گیرند.

پس از فارغ التحصیلی، شما حق دارید که برای کار در کانادا به مدت سه سال درخواست تمدید ویزا دهید. هنگامی که یک مدرک را از یک موسسه کانادایی اخذ می­کنید، فرصت شانس خود را برای کار و اخذ اقامت دائم در  کانادا افزایش می­دهید. هنگامی که شما یک دانش آموز هستید، می توانید اقامت موقت بگیرید ولی این امکان وجوددارد که این اقامت را در صورت یافتن کار در این کشور تبدیل به اقامت دائم کنید.

برای اینکه بتوانید در این کشور به راحتی کار پیدا کنید داشتن مهارت زبان انگلیسی بسیار به شما در این فرایند کمک می­کند.

معمولا، دانشگاه ها در کانادا، برای دانشجویان محل اقامتی را  نزدیک به دانشگاه در نظر می­گیرند. معمولا یک اتاق خصوصی را به سختی می­توان در اختیار داشت زیرا اتاق ها بیشتر با دانش آموزان دیگر مشترک هستند، اما قطعا از طریق جنسیت جدا می شوند. میانگین هزینه اقامت در  اتاق خواب: 3000 دلار تا 7،500 دلار در هر سال تحصیلی است.

اگر شخصی بخواهد برای خود خانه اجاره کند، اجاره بسته به موقعیت، کیفیت و در دسترس بودن، بسیار متفاوت است. در کانادا، چندین نوع از خانه هایی وجود دارد که می­توانید به عنوان یک دانشجوی خارجی اجاره کنید. میانگین هزینه اجاره آپارتمان 400 تا 1500 دلار در ماه است.

قبل از مهاجرت به کانادا، در طول ماههای تابستان، تعطیلات ملی یا جشنهای محبوب، برای پیدا کردن یک خانه مناسب اقدام کنید.

به طور کلی، هزینه تقریبی زندگی در هر ماه حدودا بین 600 تا 800 دلار خواهد بود البته مقدار هزینه­ های شما به شیوه زندگی شما نیز بستگی دارد.

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی در کانادا، لطفا با ما تماس بگیرید ما در تمام مراحل به شما کمک خواهیم کرد.